Domowa elektrownia słoneczna

obra metoda na oszczędności i to bardzo spore. Stosowanie paneli słonecznych ma ogromny wpływ na budżet każdego gospodarstwa domowego. Instalacja paneli powoduje brak konieczności opłaty za ciepłą wodę, prąd lub za oba te elementy

Domowa elektrownia słoneczna panele fotowoltaiczne konin

Dlaczego warto zainwestować w panele słoneczne?


Panele słoneczne to świetny sposób nie tylko na poprawę jakości powietrza dzięki ograniczeniu emicji CO2, ale także bardzo dobra metoda na oszczędności i to bardzo spore. Stosowanie paneli słonecznych ma ogromny wpływ na budżet każdego gospodarstwa domowego. Instalacja paneli powoduje brak konieczności opłaty za ciepłą wodę, prąd lub za oba te elementy! To świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, które muszą być przecież jakoś ogrzewane, a na ogół nie mają możliwości podpięcia się do centralnego ogrzewania. To idealny sposób na ograniczenie wydatków także dzięki możliwości ?oddawania? prądu wyprodukowanego poprzez panele słoneczne do sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyprodukowany prąd można odbierać obniżając choćby cenę za energię elektryczną, co jest na pewno świetnym rozwiązaniem i ogromną oszczędnością dla dużej rzeszy obywateli w całej Polsce.




Kilka słów o plusach i minusach użycia paneli słonecznych


W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad plusami oraz minusami stosowania paneli słonecznych, które w ostatnich latach pojawiają się na polskiej wsi w miasteczkach w ilościach wręcz ogromnych. Plusem jest na pewno brak emisji szkodliwych pyłów, które przyczyniają się do powstawania smogu i generalnie świetny wpływ na środowisko naturalne. Panele słoneczne nie potrzebują dodatkowych zasobów do tego żeby produkować energię ze swojej powierzchni. Idąc dalej ? panele słoneczne pozwolą ograniczyć opłaty za prąd lub dostęp do ciepłej wody albo po prostu ogrzewanie. Rosnące ceny węgla połączone z ustaleniami klimatycznymi sprawiają, że przestaje to być jakkolwiek opłacalny sposób na produkcję energii czy ogrzewania domu. Panele słoneczne ten problem całkowicie rozwiązują, choć mają też drobne wady. Ich wadą może być cena, ale długoterminowo inwestycja się zwraca, może się też zdarzyć, że za dużo paneli będzie produkowało energię, która nie będzie mogła być wykorzystywana w przyszłości.




Dla porównania potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika