Wizyta u kosmetyczki - co warto wiedzieć?

ni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skór

Wizyta u kosmetyczki - co warto wiedzieć?

Praktyki odbywane przez kosmetologów

Kosmetolodzy posiadają takie wykształcenie kierunkowe, które pozwala im na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych na skórze twarzy. Muszą oni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze swoich pacjentów, a tym samym rozwijać prowadzoną przez siebie działalność. Jednak każdy salon kosmetyczny musi działać według najwyższych standardów i zatrudniać odpowiednio wykształconych kosmetologów, którzy odbyli odpowiednie praktyki zawodowe. Takie praktyki pozwolą im na zdobycie odpowiedniego doświadczenia sprawiającego, że będą mogli utrzymywać wysokie standardy obowiązujące w konkretnym salonie kosmetycznym.


Historia makijażu

Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.

Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.

Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.

W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC


Zabiegi kosmetyczne wykonywane u osób chorych

Nowoczesna kosmetologia pozwala na to, że różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane także u osób chorych. Muszą one jedynie być wykonywane zgodnie z określonymi zasadami, aby można było stwierdzić, że są w pełni bezpieczne. Trzeba na przykład uważać na to, jakiego rodzaju środki dodatkowe używane są podczas przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych i zwracać klientom uwagę na to, że powinni przed poddaniem się poważniejszemu zabiegowi kosmetycznemu przeprowadzić u siebie odpowiednie badania lekarskie. Ich interpretacja pozwoli na wybranie odpowiedniego rodzaju zabiegu kosmetycznego i wykonanie go w sposób bezpieczny dla zdrowia klienta. Wszystko to sprawia, że nowoczesne salony kosmetyczne są bardzo popularne.